Realizujemy ważną społecznie i bezpłatną misję zwiększania świadomości dysleksji w Polsce. Poprzednim jej etapem był pierwszy na taką skalę, przeprowadzany online Ogólnopolski Test Dysleksji.

Publikujemy raport "Dysleksja w Polsce w 2023 r.".

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza mieszkańców, radnych i sołtysów, a także osoby kandydujące do samorządu w tegorocznych wyborach do udziału w bezpłatnym kursie (Bez)Nadzieja małej i dużej gminy. Podczas 8 spotkań online wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżymy tematy związane ze sprawami lokalnymi i prawem takie, jak planowanie przestrzenne, budżet gminy czy prawo do informacji. Nabór do kursu trwa do 8 kwietnia, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://siecobywatelska.pl/beznadzieja_kurs2024/

Wójt Gminy Pępowo podaje wykaz podmiotów otrzymujących wsparcie finansowe w zakresie działalności statutowej klubów sportowych na rok budżetowy 2024

W dniu 04.03.2024 r. Wójt Gminy Pępowo rozpatrzył wnioski złożone przez kluby sportowe działające  na terenie Gminy Pępowo dotyczące dofinansowania działalności statutowej klubów.

Więcej informacji w załączniku https://bip.pepowo.pl/dokument/5507

Wy-Twórcy Gostyń zapraszają!

Serdecznie zapraszamy na JARMARK WIELKANOCNY, który odbędzie się w niedzielę 10 marca 2024 roku w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik, który stanie się miejscem, gdzie lokalna kreatywność łączy się z wiosenną energią. Rękodzielnicze wydarzenie rozpocznie się
o godzinie 11:00, a zakończy o godzinie 17:00.

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza
na indywidualne i bezpłatne konsultacje z tematyki Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Przypomnijmy Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny system oszczędzenia pracowniczego.

Konsultacje w Gostyniu odbędą się już 01.03.2024 r. (szczegółowy harmonogram konsultacji znajduje się na: www.gospodarka.gostyn.pl)

Ogłoszenie o wynikach naboru do Komisji Konkursowych opiniujących oferty w otwartym konkursie ofert na realizacje zadań publicznych Gminy Pępowo w 2024 roku.

Wójt Gminy Pępowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z budżetu Gminy Pępowo w 2024 roku.Zarządzenie nr 11/2024 Wójta Gminy Pępowo z dnia 06.02.2024 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z budżetu Gminy Pępowo w 2024 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność pożytku publicznego na rok 2024.

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi przedstawicieli firm, którzy proponują wymianę pieca na pompę ciepła lub inny piec dla mieszkańców Gminy Pępowo, powołując się na urząd, informujemy, że Urząd Gminy w Pępowie nie prowadzi żadnych działań w powyższym zakresie.

Pracownicy urzędu przeprowadzają jedynie kontrole pieców, zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, ale o tym mieszkańcy są na bieżąco informowani poprzez stronę internetową oraz przez sołtysów.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB informuje, że w 2024-02-05 05:00 do 2024-02-05 18:00 na obszarze województwa wielkopolskiego – powiatu gostyńskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać podatek akcyzowy zawarty  w cenie oleju  napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić  faktury VAT

• w terminie od 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r. należy złożyć wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2024 r. do 2 września 2024 r. należy złożyć wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta,
    w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2024 r. do 31 lipca 2024 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2024 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r. wynosi:

160,60 zł * ilość ha użytków rolnych

5,84 zł * średnia roczna liczba świń

i

58,40 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła, kóz, owiec, koni

Dotacje będą  wypłacane w terminach:

1 - 30 kwietnia 2024 r.  w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

1 - 31 października 2024 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Aktualne wzory wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej znajdują się na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod linkiem:

Wójt Gminy Pępowo ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych Gminy Pępowo w 2024 roku.

Zarządzenie Nr 9/2024 Wójta Gminy Pępowo z dnia 26.01.2024 r. w sprawie: ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych Gminy Pępowo w 2024 roku.

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK zapraszają na webinarium:

Kompendium PPK – najważniejsze informacje powdrożeniowe z zakresu Pracowniczych Planów Kapitałowych

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie

„Nasz pomysł na ochronę środowiska” - IX edycja „Odnawialne źródła energii”