W niedzielę 21 listopada 2021 GOK Hutnik otworzył swoje drzwi dla wytwórców lokalnych produktów. Swoje małe wielkie dzieła wystawiło 28 wystawców z terenu powiatu gostyńskiego a mieszkańcy mogli znaleźć inspirację do nietuzinkowych prezentów.

Świąteczną Galerię Produktów Lokalnych w czasie sześciu godzin odwiedziło prawie tysiąc mieszkańców powiatu gostyńskiego! A zwiedzający zdecydowanie mieli co robić podczas zwiedzania Galerii. Już na wejściu czekała na nich wystawa Świąteczne Cacko, na której rękodzielnicy prezentowali swoje najlepsze produkty. W holu Hutnika można było też kupić coś słodkiego na ząb oraz wziąć udział w warsztatach lukrowania pierniczków.

Czas na wystawie umilała gitarowa muzyka na żywo zespołu Hefez. Na sali widowiskowej dzieci mogły wziąć udział w animacjach z elfinką Duśką, elfami i Gwiazdorem. Czekały na nich również warsztaty z malowania ozdób świątecznych na plastrach drewna oraz plecenia makram. No i oczywiście wytwórcy!

Świąteczna Galeria Produktów Lokalnych otworzyła się o 12:00 a o 14:00 niektórzy wystawcy musieli dowozić swoje produkty.

Wystawcy brali udział w dwóch zabawach – Świąteczne Cacko oraz Najświąteczniejsza Aranżacja. Zwyciężczynią w zabawie na najciekawszy produkt świąteczny została pani Teresa Didyk z Gostynia, która zaprezentowała piernikowy box. Wystawcą najbardziej spodobała się aranżacja stoiska Sawianek, młodej gostyńskiej firmy za którą stoję Alicja Jezierska Gąsiorek i Sylwia Weber.

Świąteczna Galeria Produktów Lokalnych była efektem wspólnej pracy Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik oraz grupy nieformalnej Gostyńska Akcja re-ANIMACJA.

Gostyńska Akcja re-ANIMACJA otrzymała środki z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 na projekt „Małe Wielkie Dzieła – Gostyńskie Produkty Lokalne”. Efekty projektu zaskoczyły nawet samych pomysłodawców. Praktycznie przy każdym z zaplanowanych działań ludzie angażowali się dużo liczniej niż zakładał projekt. Chętnie pomagali w promocji i organizacji wydarzeń. Projekt dotarł do dużo większej grupy niż zakładano. Pokazuje to potencjał jaki tkwi w mieszkańcach ziemi gostyńskiej – wystarczy go wydobyć, oszlifować i pokazać światu.

Grupa nadal działa i zaprasza rękodzielników i producentów żywności do uczestnictwa w facebookowej grupie https://www.facebook.com/groups/3079954815579817/.

Załączniki:
Plik
Pobierz plik (_REM2641-2.jpg)_REM2641-2.jpg
Pobierz plik (_REM2686.jpg)_REM2686.jpg