Informuję, że wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła (pelet drzewny, drewno kawałkowe, inny rodzaj biomasy, skroplony gaz LPG, olej opałowy) na podstawie ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r., poz. 1967) złożone w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pępowie w terminie od 20 września 2022 r. nie zostaną rozpatrzone w ustawowym terminie miesiąca.
Przesunięcie terminu rozpatrzenia w/w wniosków wynika z powodu późnego otrzymania środków na wypłatę dodatków węglowych przez gminę Pępowo od Wojewody Wielkopolskiego, co uniemożliwia realizację wypłat (środki wpłynęły na rachunek gminy dopiero 28.10.2022 r.).
Wypłata dodatków nastąpi niezwłocznie po przyjęciu środków otrzymanych od wojewody na realizację tego zadania do planu finansowego gminy, które nastąpi na najbliższej sesji Rady Gminy Pępowo.
Powyższy komunikat zostanie podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej gminy Pępowo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie, a także profilu gminy Pępowo na Facebooku.
Wójt Gminy Pępowo
/-/ Grzegorz Matuszak