Gmina Pępowo podpisała umowę w ramach programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. W dalszej kolejności gmina Pępowo przygotuje i ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

Pierwotnie przewidziana stawka 3,5 tys. zł za laptop została obniżona do 2,5 tys. zł przez Grantodawcę, którym jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Celem ogłoszonego jesienią programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a pozostałymi gminami. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiającego pracę zdalną.

Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – ReactEU.