Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie gminy Pępowo

flaga.jpg     wrpo.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

W dniu 11.10.2023 r. została zwarta umowa na realizację operacji pn.: „Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie gminy Pępowo”. Celem operacji jest wsparcie lokalnego rozwoju obszarów wiejskich, poprawa warunków życia i dostępu do podstawowych usług lokalnej społeczności gminy Pępowo poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej w miejscowości Skoraszewice oraz zakup systemu ultrafiltracji do oczyszczania wody z płukania filtrów na stacji uzdatniania wody do SUW Krzyżanki. Wysokość dofinansowania wynosi 3 381 755,00 zł. Ostateczna wysokość kosztów inwestycji będzie znana po wyborze wykonawcy.