unia_europejska1.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu „ Zainstalowanie i wykorzystanie OZE w budynkach świetlic wiejskich w gminie Pępowo”

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie: Zachowanie dziedzictwa lokalnego. Przewidywany wynik operacji: zwiększenie wykorzystania OZE na terenie gminy Pępowo na obiektach związanych z aktywnością społeczną mieszkańców w zakresie rekreacji dzieci, młodzieży i/lub seniorów

W dniu 06.07.2023 r. została zawarta umowa na dofinansowanie zainstalowania i wykorzystania zespołu mikroinstalacji fotowoltaicznej  gruntowej i dachowej w obiektach Gminy Pępowo związanych z aktywnością społeczną mieszkańców. Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na dachu budynku świetlicy wiejskiej w Babkowicach oraz na gruncie przy budynku świetlicy wiejskiej w Pasierbach, a wytworzony prąd wykorzystywany będzie na cele związane z funkcjonowaniem tych budynków. Cel operacji: Zwiększenie wykorzystania OZE na terenie gminy Pępowo na obiektach związanych z aktywnością społeczną mieszkańców w zakresie rekreacji dzieci, młodzieży i/lub seniorów. Operacja jest realizowana w ramach działania PROW 2014-2020. Wysokość dofinansowania wynosi 66 250,00 zł. Ostateczna wysokość kosztów inwestycji będzie znana po wyborze wykonawcy.