KOMUNIKAT
w sprawie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa prawnego w powiecie gostyńskim
W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z pomocy prawnej


od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność stacjonarna wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu gostyńskiego.
Obsługa klientów w punktach, także w zakresie nieodpłatnej mediacji, nie będzie świadczona na miejscu.
Osoby, które chcą uzyskać pomoc prawną, mogą ją otrzymać przez telefon i z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (e-mail, komunikator internetowy, wideorozmowa).
W takim celu należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skan podpisanego oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady.
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 881 008 140.
Wzór oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość dostępny jest na stronach internetowych powiatu gostyńskiego (www.powiat.gostyn.pl) i poszczególnych gmin.
Informacja o przywróceniu stacjonarnej działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa prawnego w powiecie gostyńskim zostanie przekazana w odrębnym komunikacie.
Starosta Gostyński
Robert Marcinkowski

PDF