Współpraca międzynarodowa to hasło, które brzmi dumnie. Zwłaszcza w ustach organizacji pozarządowej. Posiadanie zagranicznego partnera daje jej bowiem szereg możliwości. To nowe inspiracje, wyzwania, rozwiązania. Jak jednak wykonać ten najtrudniejszy, pierwszy krok? O tym porozmawiamy podczas Forum Ekonomii Społecznej, na które już dziś mamy przyjemność zaprosić.

Na kilkugodzinne spotkanie, które odbędzie się 17 listopada w leszczyńskim ratuszu, zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu subregionu leszczyńskiego (powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, rawicki, wolsztyński, miasto Leszno). Tematem przewodnim Forum będzie współpraca międzynarodowa. Uczestnicy dowiedzą się, jak ją rozwijać, w jaki sposób szukać partnerów oraz z jakimi wyzwaniami i barierami się to wiąże. Porozmawiamy również o przykładach współpracy i możliwościach jej finansowania.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (KLIK: https://forms.gle/r4NtMbxZb3aTSRQq6). Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 roku.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Mikołajem Kostaniakiem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 65 520 78 86.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu LOWES - Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „LCIWIS – Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

__

Ramowy program (szczegóły w załączniku):

Cz. I

Pierwszy krok we współpracy międzynarodowej - Marlena Pujsza-Kunikowska

- jak rozpocząć współpracę i jak ją rozwijać

- w jaki sposób szukać zagranicznych partnerów

- jakie są wyzwania i bariery przy współpracy międzynarodowej

Korzyści, możliwości i wyzwania - czego możemy się od siebie nauczyć? - Monika Kochowicz (Newschool)

- doświadczenie we współpracy zagranicznej

- funkcjonowanie organizacji społecznych w Norwegii, charakterystyka i dobre praktyki

Możliwości współpracy organizacji społecznych z partnerami ponadnarodowymi przy współpracy i zaangażowaniu Biura Współpracy Międzynarodowej UMWW

- łączenie wielkopolskich podmiotów z partnerami ponadnarodowymi z regionów partnerskich

- przedstawienie możliwości współpracy dla organizacji z Wielkopolski

Cz. II

World Café – warsztat przy stolikach nt. podejmowania przez organizacje pozarządowe współpracy międzynarodowej

 

Możliwości finansowania współpracy międzynarodowej - Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

- założenia konkursu w II naborze oraz w konkursu na projekty interwencyjne

- informacje w przeznaczenia w konkursie pieniędzy na współpracę międzynarodową we współpracy z państwami EOG

Założenia i możliwości finansowania współpracy międzynarodowej – Program Erasmus+ oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży - Punkt informacyjny Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu

Załączniki:
Plik
Pobierz plik (Program- Forum_17.11.2021.pdf)Program- Forum_17.11.2021.pdf