Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić wszystkie szkoły - od podstawowych po średnie - do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl.

Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie zasad poprawnej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Wskazywanie poprawnych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Dodatkową motywacją do aktywnego udziału w konkursie będą nagrody, które w tej edycji wręczymy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół w portalu www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Poniżej zamieszczamy wideo przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14.05.2021 r. i potrwa do 13.06.2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zachęcamy do udziału również nauczycieli) oraz w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrodzimy łącznie 100 indywidualnych uczestników (dwudziestu z najlepszym wynikiem punktowym z każdej kategorii wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wybrane przez laureatów nagrody rzeczowe o danej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (przykładowo zwycięzcy z każdej grupy wiekowej będą mogli wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę praktycznych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

Serdecznie prosimy, aby zamieścili Państwo powyższe informacje wraz z linkiem do strony Dyktanda.pl na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Pomożecie nam Państwo w ten sposób w dotarciu do wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie uczniów oraz szkół.

Z góry serdecznie dziękujemy!

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji,
Zespół Dyktanda.pl