Szanowni Państwo, w związku z planowaną 25 października 2020 r. akcją medialno-edukacyjną: „Zapal znicz pamięci" serdecznie zapraszamy do

włączenia się w jej realizację. Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII.

 
W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Do akcji włączają się regionalne muzea oraz izby pamięci, jak również wiele instytucji oświatowych. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Prosimy o zamieszczanie informacji na temat akcji na stronach internetowych urzędów, szkół, stowarzyszeń oraz portali internetowych. 
Wszystkie informacje na temat akcji oraz materiały do pobrania (folder, grafiki, listy miejsc kaźni) znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:
 
https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/118220,XII-edycja-akcji-Zapal-znicz-pamieci-25-pazdziernika-2020.html
 
Zachęcamy do pobierania materiałów.
 
Akcja obywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl

 

Z poważaniem

 

Marta Szczesiak-Ślusarek
 
koordynator akcji
 
Naczelnik
Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej
Instytut Pamięci Narodowej KŚZpNP w Poznaniu
ul. Rolna 45 a; 61-487 Poznań
tel. 61 835 69 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.