Głównym celem projektu jest obserwowanie dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego organizacji pozarządowych w Polsce. Chcemy stworzyć mechanizm wsparcia dla organizacji pożytku publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem mniejszych, lokalnych organizacji.


Mając świadomość tego, jak skomplikowane jest sprawne zarządzanie w trzecim sektorze, zwłaszcza w małych miejscowościach, zamierzamy stworzyć program monitoringu legislacji dotyczącej działalności NGO.Będziemy przyglądać się wszystkim zmianom prawnym, które dotyczą organizacji społecznych.Zebrane informacje wyślemy raz w miesiącu w postaci darmowego newslettera do wszystkich organizacji, które zapiszą się do naszej bazy.  
Chcielibyśmy, aby nasze analizy, porady i rekomendacje docierały do jak najszerszego grona. Bardzo zależy nam na tym, aby odbiorcami naszego programu, były podmioty takie jak Ochotnicze Straże PożarneKoła Gospodyń Wiejskich i organizacje z mniejszych miejscowości.

Mamy nadzieję, że tak przygotowany nawigator stanie się realnym wsparciem, dla osób starających się działać społecznie nawet w najmniejszych miejscowościach i pomoże im uniknąć komplikacji związanych z trudną działką legislacji, która często jest największym wyzwaniem dla zapalonych społeczników.

Projekt jest finansowany sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Dzięki czemu udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji o naszym projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Klubu Jagiellońskiego