Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski

Gmina Pępowo uzyskała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację przedsięwzięcia pn. "Rewitalizacja przyrodnicza stawu w miejscowości Pępowo", w ramach programu "Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski". Wartość projektu to 166 334,00 złotych, a dofinansowanie: 124 750,00 złotych.
Projekt zakłada poprawę jakości wód powierzchniowych oraz walorów przyrodniczo-krajobrazowych stawu zlokalizowanego na działce ewidencyjnej nr 60 w miejscowości Pępowo poprzez usunięcie nagromadzonych osadów dennych oraz ograniczenie procesów eutrofizacji. Odmulenie stawu umożliwi poprawę warunków tlenowych, co wpłynie korzystnie na funkcjonowanie ekosystemu wodnego oraz rozwój flory i fauny wodnej. Inwestycja realizowana będzie również w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego pałacu w Pępowie, co
przyczyni się do poprawy estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej oraz zwiększenia atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej tego obszaru.


