Szanowni Państwo,

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie wraz z pozostałymi Centrami z siedzibami w Kaliszu, Koninie, Pile i Poznaniu w partnerstwie z Towarzystwem Samorządowym w Koninie zapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych subregionu leszczyńskiego do udziału w II Wielkopolskie Konkursie "Z Samorządem na Ty".

Inicjatywa opiera się na Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez 25 lat przez Towarzystwo Samorządowe.

Celem konkursu jest rozwój kompetencji obywatelskich młodzieży, przybliżenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz wzbudzenie zainteresowania ideą samorządności. Ponadto kształtowanie świadomości obywatelskiej; wzmacnianie więzi ze społecznością lokalną; promowanie postaw prospołecznych; przygotowanie do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Tematyka konkursu skupia się wokół samorządu i demokracji lokalnej. Obejmuje wiedzę dotyczącą funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, w tym zadania, które na nim spoczywają wobec mieszkańców w praktycznym aspekcie. Tak więc wymaga umiejętność myślenia o sprawach, którymi samorząd się zajmuje.

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Województwa Wielkopolskiego. Przebiega trzystopniowo:

• I etap – do 31 października 2022 r.
  • II etap – do 7 listopada 2022 r.
  • III etap – do 16 grudnia 2022 r.

Zgłoszeni uczestnicy otrzymają ścieżkę dostępu do testu online, a następnie uruchomią go w ustalonym terminie i wypełniają zakreślając jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie.

Do drugiego etapu kwalifikuje się po 10 osób z każdego subregionu. W etapie wojewódzkim weźmie udział 50 osób i podobnie jak w I etapie wypełnią one test online. W ten sposób zostanie wyłoniona najlepsza dziesiątka biorąca udział w finale. Test finałowy będzie przebiegał w wersji tradycyjnej pod nadzorem komisji konkursowej w dniu organizacji gali finałowej.

Po sprawdzeniu prac i ewentualnej dogrywce ustnej komisja wyłoni zwycięzcę i laureatów kolejnych miejsc. Wszyscy otrzymają nagrody. Gala finałowa organizowana będzie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w grudniu 2022 r.

Do niniejszego maila załączam:

• Regulamin Konkursu,
  • materiał pomocniczy dla uczniów wraz z bibliografią,
  • kartę zgłoszeniową,
  • zgoda rodzica/ opiekuna prawnego.

Wszelkich informacji udzieli nasz koordynator konkursu:

Ewelina Pawlak- kontakt : tel.: 65 513-03-67 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto informacje znajdują się również na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://cwrkdiz.leszno.pl/aktualno%C5%9Bci/ii-wielkopolski-konkurs-z-samorz%C4%85dem-na-ty